Sæson 2019-2020

Her vil du kunne se, hvor du finder Fru Skov i løbet af året :-)
Glæder mig til at se jer

Forud bestil gerne, så er du sikker på, dine ønsker ikke er udsolgt ved vores besøg i klubben



- - - September - - -

Jydetur

Odense/OSK ... Onsdag d. 4. sep. 2019 kl 15:00 - 19:00

Aalborg/ASF ...Torsdag d. 5. sep. 2019 kl 15:00 - 19:00

Herning/HSF... Fredag d. 6. sep. 2019 kl 15:00 - 19:00

Vojens/VSK ... Søndag d. 8. sep. 2019 kl 10:00 - 15:00

Klubaften/Tårnby (TSK) (uge 37)

Onsdag d. 11. sep. 2019 kl 16:00 - 19:00


Klubaften/SKK (SKK) (uge 37)

Torsdag d. 12. sep. 2019 kl 16:00 - 19:00


Efterårskonkurrencen/ Esbjerg (ESK)
Fredag d. 13. sep. 2019 kl. 15:00 - 17:00
Lørdag d. 14. sep. 2019 kl. 0900 - 17:00
Søndag d. 15. sep. 2019 kl. 09:00 - 13:00


Klubaften/Hvidovre (HSK) (uge 38)

Onsdag d. 18. sep. 2019 kl 16:00 - 19:00


Horsens Rulleskøjteklub (8700HSK) (uge 38)
Lørdag d. 21. sep. 2019 kl. 09:00 - 17:00
Søndag d. 22. sep. 2019 kl. 10:00 - 13:00


Klubaften/Tårnby (TSK) (uge 39)

Onsdag d. 25. sep. 2019 kl 16:00 - 19:00


HSK Cup/Hvidovre (HSK) (uge 39)
Fredag d. 27. sep. 2019 kl. 15:00 - 19:00
Lørdag d. 28. sep. 2019 kl. 08:00 - 16:00


Funskate Samling Øst/Tårnby (TSK) (uge 39)

Søndag d. 29. sep. 2019 kl. 08:00 - 15:00


- - - Oktober - - -

Klubaften/SKK (SKK) (uge 40)

Torsdag d. 3. okt. 2019 kl 16:00 - 19:00


Funskate Samling Vest/Herning (HSF)

Fredag d. 4. okt. 2019 kl. 15:00 - 18:00
Lørdag d. 5. okt. 2019 kl. 09:00 - 18:00

Søndag d. 6. okt. 2019 kl. 09:00 - 14:00


Jydetur (uge 41)

Århus ASK ... Onsdag d. 9. okt. 2019 kl 15:00 - 19:00

Aalborg/ASF ...Torsdag d. 10. okt. 2019 kl 15:00 - 19:00

Frederikshavn FSF ... Lørdag d. 12. okt. 2019 kl 08:00 - 13:00

Horsens Rulleskøjteklub 8700HSK ... Søndag d. 13. okt. 2019 kl. 10:00 - 13:00


Efterårscamp/Esbjerg ESK (uge 42)

Mandag d. 14. okt. 2019 kl. 10:00 - 17:00

Tirsdag d. 15. okt. 2019 kl. 10:00 - 13:00


Funskate Vest/Silkeborg (SSF)
Lørdag d. 19. okt. 2019 AFLYST grundet pladsmangel


Klubaften/Tårnby (TSK) (uge 43)

Onsdag d. 23. okt. 2019 kl 16:00 - 19:00


Okt.konkurrencen/Gentofte (GKF)

Fredag d. 25. okt. 2019 kl. 15:00 - 18:00
Lørdag d. 26. okt. 2019 kl. 09:00 - 18:00

Søndag d. 27. okt. 2019 kl. 09:00 - 14:00


- - - November - - -

SM-SC/Tårnby (TSK)
Fredag d. 1. nov. 2019 kl 15:00 - 19:00

Lørdag d. 2. nov. 2019 kl 09:00 - 19:00

Søndag d. 3. nov. 2019 kl 09:00 - 14:00


Klubaften/SKK (SKK) (uge 45)

Torsdag d. 7. nov. 2019 kl 16:00 - 19:00


Funskate Øst/Ørestad (ØSK)
Lørdag d. 9. nov. 2019 kl 09:00 - 18:00

Søndag d. 10. nov. 2019 kl 09:00 - 14:00


JFM-JFC/Aalborg (ASF)
Fredag d. 15. nov. 2019 kl 15:00 - 19:00

Lørdag d. 16. nov. 2019 kl 09:00 - 19:00

Søndag d. 17. nov. 2019 kl 09:00 - 14:00


Klubaften/Tårnby (TSK) (uge 47)

Onsdag d. 20. nov. 2019 kl 16:00 - 19:00


Funskate Vest/Frederikshavn (SOS)
Lørdag d. 23. nov. 2019 kl 09:00 - 18:00

Søndag d. 24. nov. 2019 kl 09:00 - 14:00


Klubaften/Hvidovre (HSK) (uge 48)

Onsdag d. 27. nov. 2019 kl 16:00 - 19:00


- - - December - - -

(uge 49)

Onsdag d. 4. dec. 2019 kl 16:00 - 19:00


Klubaften/SKK (SKK) (uge 49)

Torsdag d. 5. dec. 2019 kl 16:00 - 19:00


DM/Gentofte (GKF)
Fredag d. 6. dec. 2019 kl 15:00 - 19:00

Lørdag d. 7. dec. 2019 kl 09:00 - 19:00

Søndag d. 8. dec. 2019 kl 09:00 - 14:00


Funskate Øst/Rødovre (RSIK)
Lørdag d. 14. dec. 2019 kl 09:00 - 18:00

Søndag d. 15. dec. 2019 kl 09:00 - 14:00


Klubaften/Tårnby (TSK) (uge 51)

Onsdag d. 18. dec. 2019 kl 16:00 - 19:00


- - - Januar - - -

DanCup/Hørsholm (HKF)

Fredag d. 10. jan. 2020 kl 15:00 - 18:00

Lørdag d. 11. jan.2020 kl 09:00 - 18:00
Søndag d. 12. jan. 2020 kl 09:00 - 14:00


Klubaften/SKK (SKK) (uge 4)

Torsdag d. 23. jan. 2020 kl 16:00 - 19:00


Isblomsten/HIKU (HIKU) (uge 4)

Fredag d. 24. jan. 2020 kl 15:00 - 18:00

Lørdag d. 25. jan. 2020 kl 09:00 - 16:00


- - - Februar - - -

Funskate Øst/Gladsaxe (GSF)
Vi kommer desværre ikke til den konkurrence


ESK/Esbjerg ESK

Fredag d. 31. jan. 2020 kl 15:00 - 17:00
Lørdag d. 1. feb. 2020 kl 09:00 - 17:00

Søndag d. 2. feb. 2020 kl 09:00 - 14:00


Snefnug/ Herning (HSF)

Lørdag d. 8. feb. 2020 kl 09:00 - 19:00

FlyverCup/FlyverCup/ Tårnby (TSK)

Fredag d. 14. feb. 2020 kl 15:00 - 18:00

Lørdag d. 15. feb.2020 kl 09:00 - 18:00

Søndag d. 16. feb. 2020 kl 09:00 - 14:00


Funskate Vest/Vojens (VSK)
Lørdag d. 18. feb. 2020 kl 09:00 - 18:00

Søndag d. 19. feb. 2020 kl 09:00 - 14:00


(uge 8)

Onsdag d. 19. feb. 2020 kl 16:00 - 19:00


Klubaften/SKK (SKK) (uge 8)

Torsdag d. 20. feb. 2020 kl 16:00 - 19:00


- - - Marts - - -

Funskate FINALE/Odense (OSK)

Lørdag d. 7. marts 2020 kl 09:00 - 18:00
Søndag d. 8. marts 2020 kl 09:00 - 14:00

Klubaften/SKK (SKK) (uge 11)

Torsdag d. 12. marts. 2020 kl 16:00 - 19:00


Friløbskonkurrencen/Fr.Havn (FSF)

Fredag d. 13. marts 2020 kl 15:00 - 19:00

Lørdag d. 14. marts 2020 kl 09:00 - 19:00

Søndag d. 15. marts 2020 kl 09:00 - 14:00

- - - April - - -


- - - Maj - - -


- - - Juni - - -


HSK Cup/Hvidovre (HSK)

Isblomsten/Herlev (HIKU)

Iskrystal I, II, III/ Hørsholm (HKF)

Snefnug/ Herning (HSF)

Skate CPH/Hvidovre (HSK)

CPH DanceCup/Rødovre (RSIK)


Landssamlinger :

Landssamling for Cubs og Springs M og K


Camp :

PåskeCamp

HKF Camp med Gery Beacom/Hørsholm (HKF)
DSU Camp


Juleafslutning :


Klubaften - Rulleskøjteklubber :
Horsens Rulleskøjteklub (8700HSK)

Smørum (SRK85)


Konkurrencer - Rulleskøjteklubber :

SRK Cup

DM Solo

Klubdag/-aften :
Tårnby (TSK)
Århus ASK

Aalborg ASF

Frederikshavn FSF 

Frederikshavn SOS

Vojens (VSK)

Odense (OSK)

Silkeborg (SSF)
Herning (HSF)

Esbjerg ESK

Ørestad (ØSK)

København (SKK)

Herlev HIKU

Rødovre (RSIK)
Hvidovre (HSK)

Hørsholm (HKF)

Tårnby (TSK)

Gladsaxe (GSF)

Gentofte (GKF)